Xəbər lenti

  

“Milli Şura olaraq əldə etdiyimiz məlumatlar əsasında 2015-ci ilin parlament seçkilərindən 22 gün öncə MM seçiləcək deputatların siyahısını mətbuatda dərc etmişdik. Həmin siyahıda göstərilmiş 125 nəfərdən 121-i düz çıxmışdı”.

Ovqat.com xəbər verir ki, Milli Şuranın sədri Cəmil Həsənli dünən axşam facebook səhifəsində paylaşdığı statusda belə yazıb.

Professor bildirib ki 9 fevralda keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində “seçiləcək” deputatların siyahısını əldə edib və bu siyahı ehtimallar əsasında deyil, bilavasitə müxtəlif hakimiyyət orqanlarından, rayon icra strukturlarından, MSK, DSK-lardan və hakimiyyətə yaxın olan digər mənbələrdən əldə edilmiş məlumatlar əsasında tərtib olunub.

Cəmil Həsənli onu da qeyd edib ki, bəzi dairələr haqqında yekun qərar verilmədiyindən siyahıda 5-6 dairə üzrə nəticələr fərqli ola bilər.

 

Milli Şura sədrinin MSK sədri Məzahir Pənahovdan ən azı 12 gün əvvəl yaydığı deputat siyahısı

 

 

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi Talıbov Vasif

 

2 saylı Şərur seçki dairəsi Həbibbəyli İsa

 

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi Möhbalıyev Səttar

 

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi İbrahimov Eldar

 

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi Novruzov Siyavuş

 

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi Həmzəyeva Ülviyyə

 

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi Quliyev Cəbi

 

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi Quliyev Azay

 

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi Qafarov Kamaləddin

 

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi Musayev Madər

 

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi Hüseynov Aydın

 

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi Cəfərov Natiq

 

13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi Əliyev Rauf

 

14 saylı Xəzər seçki dairəsi Məmmədov Soltan

 

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi Quliyev Ülvi

 

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi Qədirli Erkin

 

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi Allahverdiyev Elnur

 

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi Musabəyov Rasim

 

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi Məmmədov Hikmət (Baba oğlu)

 

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi Əliyev Adil

 

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi İbrahimqızı Məlahət

 

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi Mollazadə Asim

 

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi Səmədzadə Ziya

 

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi Nurullayeva Könül

 

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi Vəliyeva Sədaqət

 

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi Mustafa Fazil

 

27 saylı Sabunçu ikinci Salahzadə Əliabbas

 

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi Quliyev Eldar

 

29 saylı Səbail seçki dairəsi Arpadaray Nigar

 

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi Fətəliyeva Sevinc

 

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi Quliyev Fərəc

 

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi Həsənova Afət

 

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi Mirələmov Hüseynbala

 

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi Zabelin Mixail

 

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi Rauf Arifoglu

 

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi Həsənquliyev Qüdrət

 

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi Kərimzadə Pərvin

 

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Həmzəyev Naqif

 

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi Cəfərov Müşviq

 

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Quliyev Musa

 

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi Hüseynova Hicran

 

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi Mirkişili Tahir

 

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi İsrafil İkram

 

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi Məmmədli Müşfiq

 

45 saylı Abşeron seçki dairəsi Əsədov Oqtay

 

46 saylı Şirvan seçki dairəsi Camalov Rəşad

 

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi Mirzəzadə Aydın

 

48 saylı Yevlax seçki dairəsi Məmmədov İlham

 

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi Hüseynov Əli

 

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi Seyidzadə Şahin

 

51 saylı Qusar seçki dairəsi Badamov Azər

 

52 saylı Quba seçki dairəsi Əhmədov Vahid

 

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi Rafailov Anatoliy

 

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi Qurbanov Sadiq

 

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi Səlimov Eldəniz

 

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi Mikayılova Sevil

 

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi Ağazadə Əminə

 

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi Hüseynov Rəfael

 

59 saylı Salyan seçki dairəsi Əhmədova Jalə

 

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi Ağamalı Fəzail

 

61 saylı Neftçala seçki dairəsi Rüstəmxanlı Sabir

 

62 saylı Saatlı seçki dairəsi Ələkbərli Əziz

 

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi Cəfərov Kamal

 

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi Məmmədov Ramin

 

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi Əmiraslanov Əhliman

 

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi Məhərrəmov Bəhruz

 

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi Həsənov Malik

 

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi Nəsirov Elman

 

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi İbrahimli Fəzail

 

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi Məmmədov Məşhur

 

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi İsgəndərov Anar

 

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi Qasımlı Musa

 

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi Quliyev Rüfət

 

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi Rəcəbli Hadı

 

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi Paşazadə Cavanşir

 

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi Əsgərov Ziyafət

 

77 saylı Astara seçki dairəsi Mahmudov Rəşad

 

78 saylı Lerik seçki dairəsi Məmmədov İqbal

 

79 saylı İmişli seçki dairəsi Nurullayev Razi

 

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi Qənizadə Çingiz

 

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi İsmayılov Şahin

 

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi Rzayev Tahir

 

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi Abbas Aqil

 

84 saylı Füzuli seçki dairəsi Bayramov Vüqar

 

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi Cəfərova Tamam

 

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi Novruzəli Aslanov

 

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi Kərimli Tahir

 

88 saylı Göyçay seçki dairəsi Hacıyev Sabir

 

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi Əfəndiyev Məzahir

 

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi Osmanov Cavid

 

91 saylı Ucar seçki dairəsi Həsən Ramil Sahib oğlu

 

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi Əliyeva Jalə

 

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi Yıldırım Fatma

 

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi Oruc Zahid

 

95 saylı Tərtər seçki dairəsi Alıyev Sahib

 

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi Məmmədov Anar

 

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi Vəliyev Ağalar

 

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi Qafarova Sahibə

 

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi Həsənov Nurlan

 

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi Bayramov Kamran

 

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi Mirbəşiroğlu Elşad

 

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi Səfərov Nizami

 

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi Hüseynova Sevinc

 

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi Nağıyev Arzu

 

105 saylı Tovuz seçki dairəsi Paşayeva Qənirə

 

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi Ağayeva Ülviyyə

 

107 saylı Qazax seçki dairəsi Seyidov Səməd

 

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi Cəfərov Nizami

 

109 saylı Balakən seçki dairəsi Məhəməliyev Nəsib

 

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi Musayev Elşən

 

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi Əliyeva Kamilə

 

112 saylı Qax seçki dairəsi Kərimli Azər

 

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi Məmmədzadə Tünzalə?

 

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi Əli Məsimli

 

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi Feyziyev Cavanşir

 

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi Heydərov Fəttah

 

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi Naxçıvanlı Aqiyə

 

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi Əliyev Bəxtiyar

 

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi Sadıqov Bəxtiyar

 

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi Məmmədov Ceyhun

 

121 saylı Laçın seçki dairəsi Abbaszadə Mahir

 

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi Gəncəliyev Tural

 

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi Məmmədov Aqil

 

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi Məmmədov Elman

 

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi İsmayılov İmamverdi




Ana səhifəyə qayıt        Baxış: 10 032          Tarix: 30-01-2020, 07:40      

Xəbəri paylaş


Paylaş:   

Prizma